Przepływomierz do oleju

Przepływomierz do oleju Najważniejszą sprawą jest poprawny wybór pompy. Na wstępie możemy nie brać pod uwagę z pompy sprowadzonych z rynków wschodnich, co prawda są one o wiele tańsze od swoich niemieckich odpowiedników ale równocześnie o wiele mniej odporne. Poprawnie zaadaptowany układ dystrybucyjny do pojemnika z olejem nie jest zagadnieniem prostym, przy wyborze elementów do pojemnika towarzyszy nam dużo pytań. Dodatkowym pytaniem które sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie kluczowych producentów można odszukać pompy o wydajności od 50 aż do ponad 120 litrów na min. Opłata za takie urządzenia mieści się w granicach od kilkuset zł do tysiąca pln. Jeżeli w zakładzie mamy wiele samochodów w których objętość zbiornika przekracza 150l powinno się pomyśleć nabycie pompy do oleju o większej wydajności, skróci to znacząco czas tankowania.
Dodatkowym problemem jest dobór licznika oleju, tu możemy wybierać między licznikami analogowymi, które posiadają licznik tankowania jednorazowego i zegar sumujący, czułość takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej skomplikowane przepływomierze elektroniczne oprócz zegara tymczasowego i sumarycznego posiadają też pamięć kilu lub kilkunastu zeszłych tankowań, można je dodatkowo zastosować do rozbudowanych układów zarządzania olejem.
Ponadto do dystrybutora paliwa musimy dopasować odpowiedni filtr oleju wąż do paliwa oraz pistolet nalewowy, jednak te podzespoły muszą być odpowiednio do pompy do paliwa

Przepływomierz do oleju

Szczegóły strony dopaliwa.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę dopaliwa.pl:

Przepływomierz do oleju